Yüksek Kapasiteli, Hepsi bir arada Kurumsal Mail Çözümlerimizi İncelediniz mi?

Hemen İncele
Online Ödeme ve Tahsilat Yazılımları

Sanal Pos Entegrasyonu

Webimonline Türkiye'deki tüm banka ve aracı kuruluşların sanal pos entegrasyonunu sağlayan bir yazılım firmasıdır. Geliştirdiği sanal pos yazılımları sayesinde müşterilerine kolay tahsilat imkanı sağlar. Paket ödeme sistemlerinin yanı sıra müşterilerinin ihtiyaç duyduğu tüm tahsilat yazılımlarını geliştirebilir. Geliştirdiği yazılımlar sayesinde sıfır problem esaslı bir ödeme sistemi sunar. Banka ve aracı kuruluşlar tarafından profesyonel entegratör olarak bilinir.

Sanal pos entegrasyonu ile yerli ve yabancı kartlardan ödeme alabilirsiniz.

  • Sınırsız Güncelleme ve Destek
  • Güvenli Veri Akışı
  • %100 Entegre
Sanal Pos
Doğru ve güvenli sanal pos entegrasyonu için bizi arayabilirsiniz.
Hemen Ara

Sanal Pos Başvuru Süreci

Güvenli bir şekilde ödeme almaya başlamak için yapmanız gerekenleri aşağıda sıraladık

Sanal Pos Ödeme Altyapısı
ÖDEME
ALTYAPINI
HAZIRLAYALIM
Sanal Pos Başvuru
BANKADAN
SANAL POSA
BAŞVUR
Sanal Pos Entegrasyonu
POS
ENTEGRASYONUNU
GERÇEKLEŞTİRELİM
Kredi Kartı ile Ödeme Alın!
KREDİ KARTI İLE
ÖDEME ALMAYA
BAŞLA

Bazı müşterilerimiz önce altyapısını hazırlayıp sonra bankaya başvururken, bazı müşterilerimiz de önce bankaya başvurup sonra altyapısını hazırlamaktadır. Burada doğru olan başvuru süreci yukarıdaki gibidir. Çünkü banka çoğu zaman ödeme ekranlarını incelemek isteyebilir. Bu noktada zaman kaybetmemek için önce altyapınızı hazırlamanız önerilmektedir. Burada ilgili banka ile olan ticari geçmişiniz nedeniyle yukarıdaki süreçte zaman zaman farklılıklar da olabilir.

Hazır Sanal Pos Modülleri ve Eklentileri

Webimonline dünyada en çok kullanılan hazır paketler içinde sanal pos entegrasyon hizmeti sağlamaktadır

Sanal Pos Yazılımları

Tüm banka ve aracı kuruluşlarının sanal pos entegrasyonunu gerçekleştiriyoruz

Bitcoin ile Ödeme Alın

Sınırsız ve güvenli bir kripto para birimi ödeme teknolojileri ile tanışın

Sanal Pos Entegrasyonu Komisyon Oranları

Online ödeme almak için sanal pos entegrasyonu hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Ancak komisyon aranları ile ilgili size net bilgi verecek birim banka ile çalışıyorsanız çalıştığınız şubeniz, aracı kuruluş ile çalışıyorsanız aracı kuruluşun risk birimidir. Merkez bankasının faiz oranları ile aldığı kararlar sanal pos taksit oranlarınızı da birebir etkilemektedir. Faiz oranları sürekli değişkenlik göstermekte olup, banka ile olan ilişkilerinizde taksit oranlarınızı etkileyen en önemli unsurdur. Ancak yeni pos almışsanız ve banka yada aracı kuruluş üzerinden ciddi bir çekim sağlamışsanız mutlaka taksit oranlarında dönem dönem indirim isteyiniz. Henüz sanal posunuzu almadıysanız Webimonline ekibinden avantajlı sanal pos veren kuruluşlarıda öğrenebilirsiniz.

Hangi Sanal Posu Tercih Etmelisiniz

İnternet üzerinden ödeme almak istiyorsanız bunu mutlaka bir banka yada BBDK onaylı bir aracı kuruluş ile yapmanız gerekiyor. Burada devreye giren soru şu; hangi sanal posu tercih etmeliyim? Aslında bu sorunun kesin bir cevabı yok. Çünkü Türkiye'de faliyet gösteren tüm banka ve aracı kuruluşlar denetimden geçtiği için aktif faliyet gösterenlerin tamamını teknik altyapısı mükemmel derecede iyidir. Burada karar verirken iki şeye dikkat etmeniz gerekir. Birincisi müşterinizin yaptığı ödemenin sizin hesaplarınıza ne zaman geçeceği, ikincisi ise peşin yada taksitli ödeme de banka yada aracı kuruluşun size sunduğu oranlardır. Özetle tercihinizi yaparken teknikten ziyade finansal avantajları gözetmeniz gerekir.

Sanal Pos Entegrasyonu Güvenli mi?

Türkiye'de bankacılık sektörü oldukça gelişmiş olup, online ödemelerde "3D Secure" kullanılmaktadır. Webimonline olarak yaptığımız tüm entegrasyonlarda 3D_PAY modelini kullanmaktayız. Böylelikle müşterilerinizin önemli bilgileri kaydedilmeden bankaya post edilmektedir. Ayrıca SMS ve 3D doğrulama uygulamaları ile birlikte güvenlik banka tarafından da en üst düzeye çıkarılmaktadır.

Sanal Posa Başvuru Nasıl Yapılır?

Sanal posa başvuru yapabilmeniz için öncelikle internet ortamında çalışan ödeme alabileceğiniz bir websiteniz olması gerekir. Bu websitenin illaki sizi tanıtan bir website olması gerekmez. Örneğin abc.com şeklinde bir alanadınız var ise odeme.abc.com, tahsilat.abc.com gibi online ödeme alabileceğiniz bir altyapı hazırlanabilir. Bu altyapıyı Webimonline ekibi ile birlikte tahsilat alışkanlıklarınıza göre hazırlayabilirsiniz. Burada sistemi görünür bir şekilde hazırladıktan sonra banka yada aracı kuruluşa sanal pos başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yaparken sizden evrak istenecektir. Bu evrakları ilgili kuruma online ortamda teslim ettikten sonra, kurumun sanal posu onaylamasını bekleyeceksiniz. Onayladıktan sonra e-mail adresinize gelecek bilgileri Webimonline ekibi ile paylaşın. Webimonline ekibi gerekli sanal pos entegrasyonunu yaparak test çekimlerini sağlar. Sonrasında provizyonda görüntüledikten sonra size sonucu bildirir. Tüm bu işlemler başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra müşterilerinizden güvenle ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Çoklu Sanal Pos Entegrasyonu

Sanal POS entegrasyonu yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de, aynı anda birden fazla banka veya aracı kuruluş kullanıp kullanamayacaklarıdır. Webimonline'nin sanal pos entegrasyonu çözümleri ile ticari faliyetlerinize göre birden fazla banka ve aracı kuruluşu aynı anda kullanabilirsiniz. Online ödeme ve tahsilat yazılımı ile şirketiniz için en doğru banka ve aracı kuruluşu birlikte entegre edebiliriz. Örneğin dönem dönem tek çekimlerinizi A bankasından yaparken taksitli çekimleriniz için farklı bir aracı kuruluşu kullanabilirsiniz. Aynı anda sınırsız banka entegrasyonu sağlanabildiği gibi bu banka ve aracı kuruluşlara aktif pasif özelliği de verilebilmektedir. Bu senaryoda firmanız esnek bir şekilde ödeme alabilirken, müşterileriniz sahip olduğunuz sanal pos avantajlarınızdan faydalanır.

İstatistiklerle Biz

Verilere ve istatistiklere dayalı çözümlerle her daim öndeyiz

6500+

Mutlu Müşteri

10000+

Sanal Pos Entegrasyonu

234 M+ TL

Aylık Güvenli Tahsilat

100+

Entegre Yazılım

Webimonline belirtilen tüm entegrasyonları yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir.
Profesyonel yazılımcı kadrosuyla bugüne kadar 10.000'dan fazla entegrasyon gerçekleştirmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sanal pos ile ilgili bilgiye mi ihtiyacınız var?

Sanal pos nedir?
Sanal pos bir diğer adı ile VPOS (Virtual Point of Sale), internette kredi kartlarından ödeme alabilmek için geliştirilmiş bir yazılım sistemidir. Bankalara başvuru yapılarak alınan sanal poslar internette satış ya da internette tahsilat aşamalarında kullanılmaktadırlar. Sanal pos kurulumu yapıldıktan sonra sitede yapılan ödemeler direk olarak işletme sahibinin hesabına aktarılmaktadır. Sanal pos kurulumu yapılan e-tahsilat ya da e-ticaret sitelerine giriş yapan internet kullanıcıları kredi kartları ile ürün alabilmekte ya da online ödeme yapabilmektedirler. İşletme ve firmaların internet üzerinden kredi kartı ile satış ya da kredi kartı ile tahsilat yapabilmeleri için sanal pos sahibi olmaları gerekmektedir. Sanal poslar bankalara başvuru yapılarak alınabilmekte, başvuru yapılmadan önce bankaların istemiş olduğu güvenli alt yapının kurulması gereklidir. Aksi taktirde bankalar tarafından sanal pos başvuruları kabul edilmez.
Sanal pos alabilmek için neler gereklidir?
Bankalara başvuru yapmadan önce sanal pos alabilmek için hangi şartların yerine getirilmesi gerektiğine dair detaylı bilgiler hemen aşağıda paylaşılmıştır.
1. Şirket sahibi olunması gerekir. Şirketinizin statüsü fark etmez. Şahıs, limited ve anonim şirket sahipleri sanal pos başvurusu yapabilirler.
2. Şirketinize ait online ödeme alabildiğiniz bir internet sitesi (e-tahsilat ya da e-ticaret sitesi) olması gerekir. Bu siteye erişim sorunsuzca yapılabilmelidir. İnternet sitenizde bulunan ödeme adımları sorunsuzca çalışmalıdır.
3. Sahip olunan internet sayfası güvenli alışveriş ortamının sağlanabilmesi amacı ile 128bit ya da 256bit SSL şifreleme sistemleri ile koruma altına alınmış olmalıdır.
4. Sahip olunan internet sitesinin ödeme sayfasında kredi kartı ile ödeme seçeneği ve/veya seçenekleri olmalıdır.
5. Ödeme yapılacak olan bankada, sanal pos başvurusu yapılacak olan bankanın logolarının bulunması gerekir.
6. Garanti, iletişim ve adres bilgileri, iptal & iade koşulları, gizlilik taahhüdü, güvenlik politikası ve ürün ya da hizmet teslimine dair bütün detaylı bilgilerin internet sitenizde açılacak olan sayfalarda yer alması gerekir.
Yukarıda listelenmiş olan 6 koşulu sağlıyorsanız eğer sizlerde bankalara sanal pos başvurusu yapabilir ve internetten online kredi kartlarına satış ya da internetten tahsilat yapabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekir ise; sanal pos başvurusu yapabilmek için güvenlik önlemlerinin alındığı alt yapınızın hazır olması, şirket sahibi olunması, internet sitesinde istenen bilgilerin yer alması, kredi kartı ile ödeme sayfalarının sorunsuzca çalışması gerekmektedir.
Sanal pos entegrasyonu nasıl işler?
Sanal pos entegrasyonu en sık kullanılan sistemlerin başında yer almaktadır. Özellikle internet üzerinden satış yapan firmalar müşteri ilişkilerini koruma ve güvenli hizmet verme adına bu faaliyetleri takip etmektedir. Yapılan incelemeler sonunda sanal pos onayı alan kişiler entegrasyona başlamaktadır. Fiziki bağı tamamen ortadan kaldıran internet alışverişi ödeme kolaylığı da sağlamaktadır. Aynı zamanda satışlar çok daha hızlı ve güvenli hale gelir. Zengin müşteri portföyüne sahip olan firmaların tamamı için özel sanal pos yazılım entegrasyonları geliştirilmektedir.
Sanal pos entegrasyonu nasıl yapılır?
Sanal pos entegrasyonları günümüzde en çok kullanılan sistemdir. Aynı zamanda bankaların ara yüzleri ile sanal pos ayrıcalıkları hazırlanmaktadır. E-tahsilat seçenekleri bu anlamda kullanılan uygulamalardan biridir. Bankaların tamamı ile anlaşmalı olan firmalar satıcılar ile iletişim halinde kalarak ödeme ayrıcalıklarını anında iletmektedir. Sıkıntısız, sorunsuz ve kesintisiz ödeme işlemleri sanal pos kullanımı ile hem hızlı hem de daha kolay hale gelmektedir.
Neden Webimonline Tahsilat Sistemleri?
Sanal pos entegrasyonu yapıldıktan sonra online kredi kartlarından ödeme alınmaya başlanır. İşletmenizin büyüklüğüne göre yapılan işlem sayısı ve alınan ödemelerde oldukça fazla olabilmektedir. Bu sebeple kesinlikle kurulan sanal poslar sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde çalışmalıdır. Yaşanılan en ufak bir sorunda dahi ödeme alınamaz ve bu sebepten dolayı ödemelerde aksaklıklar yaşanabilir. Webimonline e-tahsilat sistemlerinin tercih edilmelerinin en büyük sebebi sanal pos entegrasyonu yapıldıktan sonra sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde çalışmasıdır. Bununla birlikte bankalarda yapılan en ufak bir güncelleme dahi otomatik olarak AR-GE ekibi tarafından sisteme entegre edilmektedir. Bu sayede hiç bir kesinti yaşanmadan ödeme almaya devam edilebilmektedir. Türkiye’de bulunan 19 bankanın sanal pos entegrasyonu bir arada sunulmaktadır.
Sizde avantajlı paketlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçin.
Bizimle İletişime Geçin!

Müşteri Hizmetleri : 0850 305 2171

Kariyer Fırsatı