Yüksek Kapasiteli, Hepsi bir arada Kurumsal Mail Çözümlerimizi İncelediniz mi?

Hemen İncele
au alan adınızı kaydedin

.au domain uzantısı ile internette bulunur olun.

.au Domain Ücretlendirmesi

En uygun fiyata .au domain sahibi olun!

Domain Tescil Fiyatı: 170 ₺
Domain Yenileme Fiyatı: 170 ₺
Domain Transfer Fiyatı: 0 ₺

au

.au Alan Adı Nasıl Alınır?

Uygun fiyatlı .au domain tescil etmek istiyorsanız sadece aklınızdaki alan adını sorgulama ekranına yazmanız yeterli. Müsait olan .au alan adını hemen tescil edebilir ya da farklı bir domain sorgulayabilirsiniz. Kredi kartı ile domain tescil yaptığınızda alan adınızı müşteri panelinizde saniyeler içerisinde görüntüleyebilirsiniz. Webimonline on binlerce alan adına ev sahipliği yapmaktadır. Dilerseniz uzun süreli domain tescili de yapabilirsiniz.

.au Domain Bilgileri

.au domaine ait işlem bilgileri

.au Adres Uzunluğu 1 - 63 karakter
.au Tescil Süresi 1 - 10 yıl
.au Name Server Sayısı 1 - 13 adet
.au IDN Desteği Hayır
.au Transfer Evet

.au Servisler

.au Alan Adınızla Kullanabileceğiniz Servisler

SSL

Web siteniz için en iyi SSL sertifikası sağlayıcısıdır. En popüler SSL sertifika çözümleriyle hizmet veriyoruz.

Domain Gizliliği

.com ve .net gibi jenerik alan adlarında Whois gizliliğini ücretiz sunuyoruz. Kimlik hırsızlığını ortadan kaldırabilirsiniz.

E-Posta

Alan adınıza profesyonel e-posta alın. Marka / web siteniz için profesyonel e-posta adresi sizleri bekliyor.

Web Hosting

Yönetilen ve hafif web hosting paketleri. Alan adınızı ücretsiz olarak yönlendirebilirsiniz. Web sitenizi hızla oluşturun!

Sıkça Sorulan Sorular

Alan adları ile ilgili bilgiye mi ihtiyacınız var?

Neden Domain Satın Almalıyım?
Domain bir web sitesinin çalışması için olmazsa olmaz bir servistir. Ziyaretçilerin sitenizi ziyaret edebilmesi için bir isimle ilişkilendirilmesi, internet sisteminin çalışması için domain sistemi geliştirilmiştir. Domain sistemi olmasaydı tüm web sitelerini telefon numarası gibi IP adresi ile ziyaret etmek gerekirdi. Bu durum çok pratik bir çözüm olmadığı için domain sistemi geliştirilmiştir. Bu nedenle bir domain sorgulayıp boş ise kayıt etmeniz gerekir.
Alan Adı Sorgulama Nedir?
Bir domain kayıt etmeden önce kayıt edilebilir mi? kontrol etmek gerekir. Bu sürece alan adı sorgulama denir. Alan Adı sorgulama işlemi whois sunucuları üzerinden yapılır. Daha önce alınmış bir alan adını kimin kayıt ettiğini öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayıp alan adını buradan sorgulayın.
Neden Domain Tescili Ücretlidir?
Domain tescil ve kayıt işlemleri merkezi yurtdışında bulunan ICANN ve IANA kurumları tarafından organize edilmektedir. Domain sistemi uluslar arası kurallara göre organize edilmektedir. Sisteminin çalışması için bazı maliyetler olduğu için domain ücretsiz olarak kayıt edilemez. Bir çok uzantının fiyatı değişiklik göstermektedir. Bu fiyat uzantıyı organize eden kurumun politikaları ve maliyetleri ile belirlenir. webimonline.com olarak ödenen domain kayıt ücretlerini bu organizasyonlara iletmekteyiz. Bu nedenle domain kayıt ücretleri mevcuttur.
Almak İstediğim Domain Kayıtlı Ne Yapabilirim?
.tr alan adları hariç diğer tüm uzantılar (.com, .net, .org vb) ilk önce gelen alır kuralı ile çalışmaktadır. Ancak çok önemli bir markanız varsa ve markanızın haklarını ihal eden bir rakip varsa VIPO (uluslar arası marka hakem heyeti) ile dava açıp hukuk yolu ile alabilirsiniz. Aksi durumda daha önce kayıt edilmiş bir alan adı ancak boşa düşerse yeniden kayıt edilebilir.
Kredi kartı ile Domain Alırsam Hemen Aktif Olur mu?
Evet kredi kartı ile yapılan satın alımlar anında işleme girer ve domain kayıt otoritesine iletilir. Yinede domain kayıt olduktan sonra Müşteri panelinde inceleyip Whois sorgusu ile kontrol edebilirsiniz. En sağlıklı yöntem whois sorgusunu kontrol etmektir. Whois sorgusu yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.
Tescil Edilen Domain Değiştirilebilir mi?
Hayır, ne yazıkki tescil işlemi uluslar arası bir sistem tarafından yapılır ve sipariş sırasında ödemeniz bu sistem iletilir. Domain kayıt edildikten sonra değiştirilemez veya ücret iadesi mümkün değildir. Bu nedenle tescil etmeden önce yazım hatalarını kontrol etmeniz çok önemlidir.
Hosting Satın Almak Zorunlu mu?
Hayır, Domain aldığınız sırada hosting almak zorunlu değil. Sadece domain alma ile aşağıdaki servisleri ücretiz olarak kullanabilirsiniz. Bu hizmetlerin bütününe Domain Park Servisi ile isimlendiriyoruz. Ücretsiz Açılış Sayfası Ücretsiz DNS Yönetimi Ücretsiz Web Yönlendirme Ücretsiz Mail Yönlendirme
Satın Aldığım Domaini Başka Bir Firmaya Transfer Edebilir miyim?
Evet. .tr uzantılılar dahil olmak üzere tüm domainleri istediğiniz zaman istediğiniz firmaya transfer edebilirsiniz. Sadece .com,.net,org gibi uluslararası domainlerde ilk kez kaydedilmiş ve yenilemesi yapılmış domainlerde üzerinden 60 gün geçmeden başka bir yere transfer edilmesi uluslararası kurallar nedeniyle yapılamaz. Ancak ücret ödenmesinden 60 gün geçtikten sonra serbesttir. .tr domainlerde ise böyle bir durum yoktur, istediğiniz zaman istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.
Kariyer Fırsatı