Yüksek Kapasiteli, Hepsi bir arada Kurumsal Mail Çözümlerimizi İncelediniz mi?

Hemen İncele
12 Mayıs 2024
Link ile Ödeme Almak ve Tahsilat Yapmak

Link ile Ödeme Almak ve Tahsilat Yapmak

  Link ile Ödeme Alma Nedir?

  Ticaret geliştikçe ve dijitale taşındıkça online tahsilat yöntemleride hızlıca artmaktadır. Bunlardan en önemlisi de link ile ödeme almaktır. Peki link ile ödeme nedir? Link ile ödeme almanın bir çok yöntemi vardır. Bunlardan kısaca bahsedeceğiz.

  Sabit Link ile Ödeme Almak

  Aşağıdaki görselde göreceğiniz gibi müşterileriniz sizin paylaşacağınız link üzerinden girerek ödemelerini yapabilirler.

  Ancak sabit link ile ödeme alma yönteminin bazı artı ve eksileri vardır. Burada çalışma şeklinize göre doğru yöntemi belirlemeniz faydalı olacaktır.

  • Bu yöntemde müşterileriniz formda istiyeceğiniz bilgileri her seferinde doldurmak zorundadırlar. (Firma / Kişi Bilgileri, Tutar, Adres, Telefon, Açıklama vb.) Bu nedenle bu yöntem sizin tarafınızdan pratik gibi gözüksede müşteri her seferinde bilgileri doldurduğu için müşteri tarafında bu yöntem pratik olmayabilir.
  • Ancak sürekli bilgisayar başında olmadığınızı düşünürsek müşterinize "x" adresine girerek çekim yapabilirsiniz gibi bir söylem, sizin tarafta işinizi kolaylaştırabilir.

  Özel Link ile Ödeme Almak

  Bu yöntem sizin tarafınızdan tüm bilgilerin doldurulduğu, müşterinize özel bir link ile ödeme aldığınız yöntemdir.

  Bu yöntem daha çok müşteri kitlenizin işini kolaylaştırmak ve hata oranını düşürmek için tercih edilen bir yöntemdir. Özel link ile tahsilat yapmak isteyen işletmeler, yönetim paneli üzerinden doldurdukları bilgiler ile özel bir URL ye sahip olurlar, bu URL yi müşterileri ile sms yada mail üzerinden paylaşırlar. Bu linke giren kişi sadece kart bilgileri kısmını doldurarak ödemesini yapar. Bu sistemde bilgilerin çoğu işletme tarafından doldurulduğu için müşterinin işini kolaylaştırırken işletmenin iş yükünü de artırabilmektedir.

  Üyelik ile Ödeme Almak

  Bu yöntem genellikle, aynı müşterilerden sık tahsilat yapan işletmeler için en çok tercih edilen yöntemdir. Müşteriler "x" adresi üzerinden kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak sadece kart bilgilerini girerek ödeme yapabilirler. Bu sistemin bir çok artısı bulunmaktadır.

  Bu sistemin artıları arasında şunlar vardır;

  • Müşteriler kişisel / firma bilgilerini sisteme sadece bir kez girerler.
  • Bu sistemden çekim yapan müşterilerin carileri tutulabilir.
  • Bu sistemde ödeme raporlaması yapmak oldukça kolaydır.
  • Müşteriye özel ödeme seçenekleri yada kısıtlaması yapılabilir.

  Link ile Ödeme Almak Güvenli mi?

  Link ile ödeme almak oldukça güvenlidir. Webimonline'nin uzman ekibi "3D_PAY" entegrasyonu sayesinde müşterilerinizin kredi kartı bilgilerini saklamadan bankaya aktarır, SMS doğrulaması sonrasında ödemeler güvenli bir şekilde tamamlanır.

  Siz de link ile ödeme alma hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız 0850 305 21 71 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilirsiniz.

  Kariyer Fırsatı