Yüksek Kapasiteli, Hepsi bir arada Kurumsal Mail Çözümlerimizi İncelediniz mi?

Hemen İncele
25 Mayıs 2024
Sanal Postan Döviz ile Ödeme Almak Tahsilat Yapmak

Sanal Postan Döviz ile Ödeme Almak Tahsilat Yapmak

  Sanal Pos Üzerinden Döviz Çekimi Yapmak

  Türkiye'de en çok merak edilen konulardan biri de Türk bankaları ya da aracı kuruluşlarından sanal pos aldığınızda döviz çekimi yapıp yapamayacağınız. Bu konuyu sizin için derinlemesine anlatacağız.

  Türkiye'de faliyet gösteren bir kobi veya şirket olduğunuzu varsayarsak, internetten ödeme almak istediğinizde ilk yaptığınız iş genelde ticari ilişkilerinizin en güçlü olduğu bankaya sanal pos başvurusu yapmak oluyor. Banka ticari geçmişinizi ve çekimi sağlamak istediğiniz websiteyi yada programı inceleyerek sanal pos başvurunuzu onaylayabilir ya da reddedebilir.

  Sanal posunuz banka tarafından onaylandıktan sonra bir sonraki adım olan entegrasyon adımına geçilir. Burada Webimonline'nin uzman ekibi en doğru entegrasyonu gerçekleştirir. Ticaretinizin en başında ya da ilerleyen süreçte ihtiyacınız olabilecek bir diğer özellik ise dövizle yani yabancı para birimleri ile ödeme alma özelliğidir.

  Yabancı Para Birimleri ile Ödeme Almak

  Ticari faliyetlerinize göre yurtdışından ödeme almanız gerektiğinde müşterileriniz ürünleri ve tutarları döviz cinsinden görmek isteyecektir. Ancak burada ilk karşılaşacağınız sorun sanal posunuzdan döviz çekememek olacaktır. Bu sorunu hızlıca gidermek için ilgili banka ya da aracı kuruluşa başvurarak sanal posunuzu döviz çekimine açmalarını talep edebilirsiniz. Ancak burada posunuzu döviz çekimine açtırdığınız zaman tüm para birimlerine ya da istediğiniz para biriminde açtırdığınızdan emin olunuz.

  Tüm Kartlardan Döviz Çekebilir misiniz?

  Bu soruya cevabımızın "EVET" olmasını çok isterdik. Ancak Türk Parası Kıymetini Koruma Kanunu gereği Türk kredi kartlarından Türk bankalarına ait sanal poslardan döviz çekemezsiniz. Hemen bir sonraki sorunuza da yanıt verelim. Ben kredi kartımdan USD ile EUR ile ödeme yapabiliyorum, peki bu nasıl gerçekleşiyor? Bu sorunuzun aslında cevabı çok basit. Her ne kadar kartınız Türk bankalarına ait olsa da çekim yaptığınız websitesi muhtemelen yabancı bir firmaya ait ve yabancı bir bankanın sanal posunu kullanıyor. Bu nedenle döviz çekimini kolaylıkla sağlayabiliyorsunuz.

  Israrla döviz ile ödeme alıp hesaplarınıza da döviz olarak geçmesini istiyorsanız alternatif yöntemleri değerlendirmek için Webimonline satış ekibi ile görüşebilirsiniz.

  Kariyer Fırsatı