WEBİMONLİNE MÜŞTERİ GİRİŞİ

 • E-mail

 • Şifre

 • Beni Hatırla

 • Şifrenizimi Unuttunuz ?
Yeni üye Kaydı Ücretsiz
 • Hizmetlerinizi yönetin
 • Teknik destek bileti oluşturun
 • Alan adlarınızı yönetin
 • Güvenli ödeme yapın
 • Bilgilerinizi düzenleyin

ŞİFREMİ UNUTTUM

Şifreniz Mail Adresinize Başaralı Bir Şekilde Gönderilmiş. Kayıtlarda Böyle Bir Mail Adresi Bulunmamaktadır.

Özel Afiş Geliştirme !

Afiş Tasarım

En İyi Dikkati Biz Çekeriz
 • Estetik Görüntü
 • Kurumsal Afiş
 • Mükemmel Renkler

AFİŞ TASARIMI HAKKINDA

Afiş, halka açık yerlere asılan el yazması veya basılı kâğıt halinde karşımıza çıkan duvar ilanıdır. Afiş tasarımı, bir ürün ya da hizmeti tanıtmak için, festival, seminer, konser gibi kültürel etkinlikler için, politik bir düşünceyi ya da siyasi bir partiyi tanıtmak için ya da sosyal mesaj vermek için hazırlanabilir. Yani birçok sektöre amaçları doğrultusunda yardım eden önemli reklam araçlarından biridir. Afiş tasarımları genellikle resim ve yazıdan oluşurlar. Özellikle resim, afişin tasarımının en mühim unsurudur. Yazı, resmin tamamlayıcısı olarak kullanılır. Yazılar resmin tamamlayıcısı olarak kullanılsa bile afiş tasarımlarının temel ögelerindendir. Bazen anlamsız bir yazı afişin büyüsünü yok eder. Afişlerdeki yazıların çok az ve çarpıcı olması şarttır. Afiş tasarımlarında yazı ve resim uyumlu bir birliktelik içinde olmalıdır. Tasarımcının görsel zekâsına göre şekillenen afiş tasarımlarının ortak özelliği ayrıntılarının az, anlatılmak istenenin direk ortaya konmasıdır. Kısaca afiş tasarımı kısa ve kesin bir ifade tarzıdır.

Bir afiş tasarımı için en değerli özellik fark edilir olmasıdır. Bazı afiş tasarımları etkisiz ve yavandır. Dikkat çekici değildir. Afiş tasarımında başarılı sonuca varmayı sağlayan en temel faktörler şunlardır: mesajın açıkça ortaya konması, mesajı destekleyen görseller kullanılması, başlık, alt başlık, slogan gibi sözel anlatımların güçlü olması ve tüm bunların konumlandırılmasını göz alıcı şekilde yapacak yetenekli bir tasarımcıdır. Tasarımsal yetenekleri olmayan kişilerin yaptığı afiş tasarımları tüm imkânlar yeterli olsa bile istenilen etkiyi göstermeyecektir.

Hazırlanacak afiş tasarımının ebatları önemli bir diğer ayrıntıdır. Afiş tasarımı ebatları mekâna göre farklılık gösterir. Tasarımcıların hangi ölçülerde afiş tasarlayacaklarını önceden bilmeleri özel fikirler geliştirmelerine katkıda bulunur. Mesela iç mekân için hazırlananların seyir süreleri, daha uzundur, dış mekânda daha kısadır. Tasarımlar bunlar değerlendirilerek yapılır. Böylece afiş tasarımları mekâna göre anlam kazanır. Reklamlarınız bir o kadar daha amacınıza hizmet eder.

Afiş tasarımı fiyatları kullanılacak malzeme, boyut, tasarım gibi değişkenlere göre farklılık göstermektedir. Biz anlaşmalı olduğumuz matbaa ve dijital basım evleri ile kaliteli ürüne mümkün olduğunca uygun fiyatlarda sahip olabilmeniz için size yardımcı oluruz.

Kitle iletişim araçlarından en görkemlisi olan afişleri kurumsallığınıza ve güvenilirliğinize gölge düşürmeden hedefinizi kavrayarak tasarlarız. Tüm bilgi birikimleri ve hünerlerimizi birleştirerek afiş tasarımında seçkin örnekler veririz. Bir telefon kadar yakınızdayız, arayın bu seçkin örneklerden biri de sizin afişiniz olsun!

NELER YAPTIK

Bizimle İletişime Geçin!

Danışma Hattı : 0850 305 2171