Yüksek Kapasiteli, Hepsi bir arada Kurumsal Mail Çözümlerimizi İncelediniz mi?

Hemen İncele
İşinizi Büyütmenin En Hızlı Yolu

Pazarlama Danışmanlığı

Satış ve pazarlama faaliyetleri bir işletmenin müşteri bulmak için yaptığı temel faaliyetlerdir. Sizde gücünüze güç katmak için hemen bize ulaşın.

  • İşinizi Birlikte Büyütelim
  • Kazancınızı Artırın
  • Markanızı Büyütün

Satış ve Pazarlama Danışmanlığı!

Satış ve pazarlama konusunda çok tanınmış kişilerden biri olan Peter Ducker "Müşterisiz bir iş yoktur. Bir işletmenin temel amacı müşteri yaratmaktır" sözünü 1950'lerin başında söylemişti.

Satış ve pazarlama faaliyetleri bir işletmenin müşteri bulmak için yaptığı temel faaliyetlerdir, bu da aynı zamanda firmanın temel faaliyeti anlamına gelmektedir. Bir işletmenin yönetimi ve operasyonu ne kadar iyi olursa olsun satış ve pazarlama faaliyetleri etkin olarak yapılamıyorsa işletmenin veya işletmedeki belirli bir ürün/servis alanının uzun vadede faaliyetine devam etmesi mümkün değildir. Bu nedenle satış ve pazarlama faaliyetlerinin etkinliği işletmelerin can damarı konumundadır.

İşletmelerin satış ve pazarlama konularında yaptıkları hataların başında satılan ürün veya hizmetin doğru konumlandırılamaması, doğru pazarlama stratejilerine sahip olmaması ve etkin bir satış yönetim sistemine sahip olmamaları gelmektedir. Fiyat düşürülerek yapılan satışlar ise çoğunlukla kar marjlarının erimesine sebep olur ve bu genellikle uzun vadede daha güçlü rakiplerin avantajına olan bir yöntemdir.

Öte yandan işletmelerin satış ve pazarlama konusundaki en büyük sıkıntısı nitelikli satış elemanı temini ve sürekliliğidir. Etkin olmayan ve prosedürleri tam belirlenmeyen bir satış organizasyonunda satış süreci kişilere çok bağlı bir yapı kazanır ve işten ayrılmalar yaşanırsa satış ve pazarlama faaliyetleri sekteye uğrar.

Ürün ve Çözümlerin Satışına Yönelik Stratejik Danışmanlık

Ürünlerin veya hizmetlerin konumlandırılması, market analizi

Ücretlendirme stratejilerinin belirlenmesi.

Rekabet gücünü arttırmak için maliyet analizi ve maliyet kalemlerinin gözden geçirilmesi.

Ürünleri pazarlarken öne çıkarılması gereken faktörler, satış sunumlarının oluşturulması.

Yeni satış kanallarının oluşturulması konusunda destek

İnternet üzerinden de satış yapılıyorsa bu alanda pazarlama faaliyetlerinin ve arama motorları üzerinden ulaşabilirliliğin arttırılması (SEO).

Satış ve Pazarlama Organizasyonunun Kurumsallaşması

Şirketin satış organizasyonunun analizi ve iyileştirilmesi önerilen noktaların belirlenmesi

Satış organizasyonundaki prosedürlerin ve iletişim kanallarının oluşturulması, şirketin yapısına ve büyüklüğüne göre Finans, Pazarlama, Ürün/Üretim birimleriyle ve şirketin yönetimiyle geri-bildirim yapısının kurulması.

Satış organizasyonunun performans yönetimi

Şirketin yıllık satış planının oluşturulması, aylık ve haftalık satış toplantılarının alt yapısının hazırlanması

Bizimle İletişime Geçin!

Müşteri Hizmetleri : 0850 305 2171

Kariyer Fırsatı